logo stowarzyszenia kalkulator lacznikow ikonka
Jedna Misja
wiele
działań
2015-01-19
Basf Polska w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń

W prace Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) włączyła się kolejna firma – BASF Polska, dostawca surowców dla producentów systemów ETICS i materiałów termoizolacyjnych oraz producent systemów ociepleń. To czwarty podmiot przyjęty do Stowarzyszenia w ostatnich kilkunastu miesiącach. W dwunasty rok działalności organizacja wchodzi zatem ze stale rosnącym wsparciem dla swych inicjatyw sprzyjających rozwojowi polskiej branży ociepleń.

Decyzja BASF Polska o przystąpieniu do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń jest wyrazem szacunku dla działań tej organizacji na rzecz energooszczędności i stosowania w budownictwie systemów ETICS mówi dr inż. Mariusz Garecki, dyrektor działu chemii budowlanej w BASF Polska.

Zdaniem dra Gareckiego, perspektywy branży zależą od rozwiązań zapewniających wymierne oszczędności energii zużywanej na ogrzewanie budynków. Należy rozwijać koncepcje związane z okresową akumulacją energii w strukturze ścian, z refleksją termiczną powłok oraz z ograniczaniem strat energii przez przegrody budowlane na bazie rozwiązań tradycyjnych, takich jak materiały termoizolacyjne o coraz niższym współczynniku przewodności cieplnej. Chcielibyśmy wspierać wspólne prace w ramach Stowarzyszenia zwłaszcza w tych dziedzinach, korzystając z potencjału naszych jednostek badawczych i laboratoriów oraz z wyników kilkudziesięciu lat badań dotyczących zagadnień oszczędzania energii w budynkach – dodaje przedstawiciel BASF Polska.

Prezes SSO dr inż. Jacek Michalak zwraca uwagę, że jednym z zadań Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń jest wyznaczanie oraz upowszechnianie standardów w produkcji, aplikacji i eksploatacji systemów ociepleń. – Wiedza i doświadczenie specjalistów BASF Polska będą bardzo cenną pomocą w realizacji tej misji. Z radością witamy ich w naszym gronie – podkreśla prezes Michalak.

W Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentowane są następujące podmioty: Alpol Gips, Atlas, Austrotherm, BASF Polska, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Henkel Polska, Knauf Sp. o.o, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika, Textilglas Polska, Wacker-Chemia Polska i Wkręt-met.